15 здравствени работници од струмичката болница во изолација

Ковид заразата се рашири и во поголемите населби во Велешко. Заразени пациенти има и по селата. Заклучно со вчерашните резултати според Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По најновиот состанок на Кризниот штаб на Општина Тетово денеска справувањето со пандемијата се оценува како стабилно. Има вкупно 40 пациенти на кислородна ...
| | веќе видена | слични

Од почеток на епидемија во март месец па се до денес во оваа општина заразени се 240 лица.Иако е од најголемите жаришта на коробавирус во Србија, градот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Три седници на Општинскиот кризен штаб по ред, матичните доктори од Велес бараат тријажен приемен пункт за лица сомнителни на ковид-19, но ни по еден месец, ...
| | веќе видена | слични

Општина Демир Хисар објави повик за пријавување на волонтери кои доброволно ќе се вклучат и помагаат во актуелната здравствена криза. Од тамошната локална ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во вечерашното гостување во Тема на денот во Централниот дневник на Сител поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски вели несомнено е дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
сите 214 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 360 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 164 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 174 | | | веќе видена

Северна Македонија е првата земја што што се појавува, при пребарување за смртноста од КОВИД 19. Земјава е на врвот на сите листи по бројката на починати. Тоа ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

15 здравствени работници од струмичката болница во изолација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: