Шилегов на се согласува со Заев: Бугарската војска во Македонија е дојдена како окупаторска


Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска рече дека не се согласува со изјавата на премиерот Зоран Заев дека Бугарите го ослободиле Скопје и дека ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на државата Стево Пендаровски не се согласува со испратеното писмо од поранешниот претседател Бранко Црвенковски до сопатијците на СДСМ да се ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на државата Стево Пендаровски вечева во Дневникот на Сител кажа дека не се согласува со испратеното писмо од поранешниот претседател Бранко ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„ Сметам дека е направен голем лапсус од страна на Владата со изборот на Владо Бучковски затоа што требало да се види интервјуто за ТВ Европа кај почитуваниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Куманово и член на централниот одбор на СДСМ, Максим Димитриевски во интервјуто за Телевизија Сител смета дека Владата направи грешка со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, вчера во интервју за ТВ Сител изјави дека бугарските барања во однос на преговорите на Македонија со ЕУ се ...
| | веќе видена | слични

Се разговара за нешто што е недозволиво и бугарската страна ја повторува историјата, за жал користејќи го моментот дека Македонија сака да биде таму кај што се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски во вчерашното гостување на телевизија Сител рече дека Владата направила лапсус со изборот на Владо Бучковски за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија уапси двајца соработници на затворениот критичар на Кремљ, Алексеј Навални и се закани дека ќе ги тужи другите заради повикување преку интернет да се ...
сите 213 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 302 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со случајот „Монструм“ и ...
сите 110 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика испратило барање до приватните и државните старски домови, како и до Специјалниот Заводот Демир Капија, Заводот за ...
сите 404 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шилегов на се согласува со Заев: Бугарската војска во Македонија е дојдена како окупаторска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: