Институт за европска политика: Не за преговори со ЕУ по секоја цена


3 копии

Бугарија, која кажуваше дека се залага за проширувањето на Европската Унија и за отворањето на европскиот пат за државите од Западен Балкан, сега токму таа ...
| | веќе видена | слични

Кога Марти ја свири „Џони Би Гуд“ од Чак Бери на крајот на култниот филм „Враќање во иднината“, изненаден е кога ќе забележи дека публиката е збунета. Во тој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бугарскиот news.bg го пренесува текстот од Политико со наслов : „Политико ги брани македонската историја и јазик“.Во продолжение во целост ви го пренесуваме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претендирањето дека апсолутната вистина во јазичниот спор е на бугарска страна е опасна теза и не води кон позитивно решение на тој спор. Само со еден ...
| | веќе видена | слични

Дали и колку членството во НАТО, во кое Македонија и Бугарија се сојузници, може да биде појдовна основа за надминување на меѓусебниот спор? Може ли НАТО да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 398 | | | веќе видена

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е сместен во ќелија во озогласениот московски притвор откако судијата донесе одлука за 30 дневен притвор, пишува Радио ...
сите 221 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 148 | | | веќе видена

Лекарската комора без одговор зошто не им беше овозможен еднаков пристап на сите матични лекари во дискусијата за лекот Ивермектин со докторот Дејан Докиќ. На ...
сите 167 | | | веќе видена

До Третиот век, Божик и Богојавление се празнувале во ист ден на Водици, затоа што се сметало дека денот на кој Христос се родил е денот кога Бог се јавил, ...
сите 145 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
сите 465 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Институт за европска политика: Не за преговори со ЕУ по секоја цена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: