Последната порака на Марадона


2 копии

Поранешниот тренер на аргентинската фудбалска репрезентација Алехандро Сабеља почина на 66-годишна возраст. Сабеља ги водеше „гаучосите“ до финалето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 66-годишна возраст почина Алехандро Сабеља, поранешниот фудбалер и селектор на Аргентина, уште едно големо име од оваа земја. Јужна Америка Алехандро Сабеља ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Некогашниот аргентински селектор Алехандро Сабиља почина на 66-годишна возраст. Сабеља беше хоспитализиран само еден ден по смртта на Диего Армандо Марадона на ...
| | веќе видена | слични

Уште една трагедија од Аргентина, почина селекторот кој оваа репрезентација ја однесе до финалето на СП во Бразил 2014 година, Алехандро Сабеља. Сабеља долго ...
| | веќе видена | слични

Аргентина која сè уште тагува поради смртта на Диего Армандо Марадона, денеска повторно е во жалост бидејќи почина поранешниот селектор Алехандро Сабеља (66 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Досега 1.155 здравствени работници ја примиле вакцината против Ковид-19, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. „Вакцините се ...
сите 629 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков редовно се јавуваше на сите рочишта, доколку во петокот, по завршување на рочиштето, Обвинителството побараше притвор, ќе се ...
сите 377 | | | веќе видена

Охрид, 22. февруари 2021 (InPress) – Денеска е трет ден откако се собираат потписи под мотото „Стави потпис за вистински попис“ насекаде низ Македонија, ...
сите 215 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје бара повлекување од дневниот ред на точката за преименување на улиците во Скопје и го обвинува градоначалникот ...
сите 111 | | | веќе видена

Ќе понесе ли некој одговорност, и кој за „исчезнувањето“ на Сашо Мијалков. Во МВР владее молк, откако и по повеќе од половина ден екс шефот на тајната полиција ...
сите 136 | | | веќе видена

Со мерката 22 во петтиот сет економски мерки е вклучено бришењето камати на граѓаните кон Јавни институции и претпријатија, посочи на денешната ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Последната порака на Марадона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: