Групацијата АРИКОМА ја купува компанијата „Сеавус“


5 копии
2 копии

Дигитална алатка за кариерно насочување, од оваа недела ќе биде достапна за бесплатно користење за сите млади луѓе кои се пред комплексната одлука за избор на ...
| | веќе видена | слични

Како дел од секојдневното работење, тимот на Семос Едукација постојано размислува како да внесе иновативност во работењето на компанијата. Разгледувајќи ги ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Малите и средните компании погодени од Ковид -19 кризата ќе можат преку платформата www.bizz4all.mk да добијат бесплатна советодавно-техничка помош од стручни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повторното, овој пат политичко актуализирање на прашањето за изградба на железничката пруга Скопје – Софија, по најавата на македонската влада за продажба, ...
сите 470 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 131 | | | веќе видена

Потпретседателот на САД Мајкл Пенс ѝ телефонирал на својата наследничка Камала Харис и ѝ честитал за назначувањето на позицијата, според две лица запознати со ...
сите 466 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Групацијата АРИКОМА ја купува компанијата „Сеавус“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: