ИЈЗ: Се намалува бројот на новозаболени, расте бројот на оздравени пациенти


Бројот на новозаболени со коронавирус во периодот од 23 до 29 ноември се намалува, додека расте бројот на оздравени пациенти, покажува најновиот извештај на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

За 10,7 отсто е намален бројот на починати од Ковид-19, а за 4,2 отсто е намален бројот на новозаразени, покажуваат податоците од неделниот извештај на ...
| | веќе видена | слични

Според податоците на Институтот за јавно здравје минатата недела има намалување на бројот на смртни и новодијагностицирани случаи. Во 20 градови се забележува ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Според вчерашната статистика битката со КОВИД 19 во изминатово деноноќие ја загубија 28 пациенти, најмногу починати има во Скопје – седум луѓе. Според ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2993 тестирања, а регистрирани се 1120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-507, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на крајот на оваа или на почетокот на следната недела најавува старт на собирањето на потписи против Законот за ...
сите 512 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 171 | | | веќе видена

Ракометната репрезентација на Македонија ќе добие нов селектор откако од РФМ се одлучија да ја прекинат соработката со досегашниот предводник на сениорите, ...
сите 228 | | | веќе видена

Собраниската комисија за финансирање и буџет како матична комисија денеска го усвои дополнувањето на Законот за финансиска поддршка на повеќе категории на ...
сите 131 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Во синоќешното интервју за ТВ Клан, ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИЈЗ: Се намалува бројот на новозаболени, расте бројот на оздравени пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: