На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 804 пациенти


Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на интерните клиники имало ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според податоците на Институтот за јавно здравје минатата недела има намалување на бројот на смртни и новодијагностицирани случаи. Во 20 градови се забележува ...
| | веќе видена | слични
16 копии
6 копии

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2993 тестирања, а регистрирани се 1120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-507, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пописот е важен во секое општество и е алатка, инструмент за да обезбеди огромен сет на податоци кои се потребни за креирање на развојни политики од централно, ...
сите 389 | | | веќе видена

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 804 пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: