Арсовски: Владата смета дека Бучковски е одличен познавач, ќе придонесе позитивно во процесот со Бугарија


Владо Бучковски е одличен познавач на состојбите, има добри контакти со Бугарија и ќе придонесе позитивно за процесот и односот со оваа земја, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии
20 копии

Специјалниот пратеник на Владата за решавање на недоразбирањата со Софија, Владо Бучковски, денеска ја започнува својата прва официјална посета на Бугарија. Од ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Од бугарското МНР соопштија дека вицепремиерот и министер за надворешни работи Екатерина Захариева денеска ќе го прими специјалниот претставник на Република ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Специјалниот претставник на македонската влада за Бугарија, Владо Бучковски, утре заминува во официјална посета на Софија, јави бугарската новинска агенција, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Претседателот на државата Стево Пендаровски на Фејсбук објави дека денеска имал средба со Владо Бучковски кого Владата го назначи за специјален претставник за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повикот на уапсениот опозициски лидер Алексеј Навални, денеска во Русија почнаа масовни протести Протестите започнаа утрово најпрво во Хабаровск, град во ...
сите 229 | | | веќе видена

Заради широкиот јавен интерес кој се разви во врска со најавената реформа на системот на основното образование, а согласно член 124 од Деловникот на Собранието ...
сите 228 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека бројот на американски жртви од коронавирусот следниот месец најверојатно ќе достигне 500.000. На настан ...
сите 198 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија вчера беше поразена од Русија со убедливи 32:20 во вторниот натпревар од втората фаза на Светското првенство. Пред ракометарите ...
сите 227 | | | веќе видена

Нови 307 случаи со КОВИД-19 од направени 1.854 тестирања беа евидентирани во вчерашниот билтен на Министерството за здравство по изминати 24 часа. Починаа 14 ...
сите 433 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовски: Владата смета дека Бучковски е одличен познавач, ќе придонесе позитивно во процесот со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: