Генерали инвестментс: Како инвеститори да не се загледуваме во дрвото, бидејќи ќе превидиме што се случува во шумата


Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Девет од десет луѓе во 70 држави со ниски примања најверојатно нема да бидат вакцинирани против ковид-19 следната година бидејќи мнозинството од најветувачките ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вера Магдалениќ-Мусави е научник кој е директор за партнерство и индустриски односи на Империјал колеџот во Лондон. За „Н1“ зборуваше за ситуацијата во Велика ...
| | веќе видена | слични

Целиот свет е во истото лонче кога станува збор за пандемијата на коронавирусот. Но кога станува збор за набавката на вакцината, богатите западни земји ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За само неколку недели, светот очекува да започне најголемата кампања за вакцинација во историјата на човештвото. За милијардите дози вакцини е потребно да се ...
| | веќе видена | слични

Што ќе се случува кога вакцината за коронавирус ќе добие одобрување за употреба? Како воопшто ќе се спроведе, и тоа на време, постапка за вакцинација на дури ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 397 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

Бугарија го потврди својот став за европската перспектива на Република Северна Македонија на денешниот редовен состанок на Советот за општи работи во ...
сите 609 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генерали инвестментс: Како инвеститори да не се загледуваме во дрвото, бидејќи ќе превидиме што се случува во шумата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: