Борут Вујчич нов член на Надзорниот одбор на НЛБ Банка

Надзорниот одбор на Комерцијална банка АД Скопје на својата 3-та седница одржана на ден 29.10.2020 година донесе Одлука за назначување на лице одговорно за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Согласно предлогот на владината комисија за кадровски прашања, Владата на денешната седница го отповика Марко Ѓоргиевски од должноста независен и неизвршен ...
| | веќе видена | слични

Владатана на вечерашната седница како што се сооопштува, се информирала за оставката на Дарио Николовски од должноста директор на Државниот студентски дом ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Првиот вицепремиер Артан Груби, во синоќешната емисија „Клик Плус“ на ТВ 21 призна дека неговата казна во износ 500 евра и дополнителни 20 евра, како и казната ...
сите 173 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп и потпретседателот Мајк Пенс во понеделникот вечерта имаа „добар разговор“ во Белата куќа, изјави висок претставник на ...
сите 468 | | | веќе видена

Програмите за вакцинација нема да обезбедат колективен имунитет од светската пандемија годинава, изјавија неколку здравствени експерти, забележувајќи дека има ...
сите 398 | | | веќе видена

Oние слики што ги видовме некако ми се вратија сликите од Собранието кај нас, изјави денеска обвинителката Вилма Русковска по судењето за настаните на „27. ...
сите 211 | | | веќе видена

Додека Заеви јадат од златен прибор, за кој што цената достигнува и до 50.000 евра, тутунарите трпат за леб, бидејќи килограм тутун го продаваат по цена од ...
сите 92 | | | веќе видена

Вицепремиерот и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби на средба со министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски и неговиот ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борут Вујчич нов член на Надзорниот одбор на НЛБ Банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: