Онлајн-промоција на „Да се почне одново“ од театрологот и универзитетски професор Драган Клаиќ


3 копии

Книгата „Да се почне одново“ од театрологот и универзитетски професор Драган Клаиќ ќе биде онлајн промовирана во петок (4 декември) во 19 часот на ...
| | веќе видена | слични

Театарскиот режисер Александар Поповски кој подолго време работи во странство, се осврна на поделеноста и реваншизмот кои владеат во македонското општество и ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот театар не го изгуби еден од најголемите вљубеници Благој Стефановски-Баге на 3 декември, на денот на неговата смрт, туку пред повеќе од десетина ...
| | веќе видена | слични

Театарот некој мора да го гледа и да го консумира, а и самиот тој мора да профитира. Ние не сме навикнати да говориме за театарот на овој начин, туку секогаш е ...
| | веќе видена | слични

Животот и духот на Ново маало во старото Скопје и уникатната приказна за вистинскиот лик со измислено име, Ангел Тотевски или Шуре Катиљ, кој од уличен тепач ...
| | веќе видена | слични

По вчерашната вест за смртта на Благој Стефановски-Баге, на својот фејзбук профил премиерот Зоран Заев напиша дека силно го погоди веста за смртта на Благоја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски се прости од својот другар, пријател и ценет културен работник, Благоја Стефановски. -Ненадоместлива загуба на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На денешната седница на Собранието се обрати пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски кој зборуваше за законот за попис, методологијата за ...
сите 368 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 131 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 181 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 74 | | | веќе видена

Германија ја реафирмираше поддршката за отворање на преговорите за пристапување на Северна Македонија со ЕУ. Бугарија пак со порака да се смират емоциите на ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Онлајн-промоција на „Да се почне одново“ од театрологот и универзитетски професор Драган Клаиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: