Литовски: Решението со Бугарија не е во попуштање, невистинито и неприфатливо е дека имаме бугарски корени


Решението со Бугарија не е во попуштање, затоа што Бугарија постојано ќе излегува со нови барања се додека не го оствари својот Сан-стефански сон кој кој е дел ...
| | веќе видена | слични

По кршењето на Договорот за соседство од страна на Северна Македонија, Бугарија го блокираше патот на земјата кон членството во ЕУ. Дали има шанса за разбирање ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Настаните од минатата недела дадоа многу јасна идеја дека едно нешто се зборува во Софија, едно се декларира во Европа, а сосема друго е внатрешната политика ...
| | веќе видена | слични

Во Бугарија недостасува политичко и државничко лидерство и храброста на претседателот Жељу Желев. Дури и да го имаат, сега, откако е посеано семето на злото, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Единствениот начин за Скопје денес е патот на отрезнувањето, а не итрина, се вели во соопштение на пратениците на бугарското ВМРО. Партијата соопшти дека ...
| | веќе видена | слични

Со погрешната политика им штетите на луѓето, не на Бугарија или на ЕУ, се наведува во писмената изјава на пратениците од партијата предводена од Красимир ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Мора да се вратиме на филозофијата на Договорот за добрососедство меѓу Бугарија и Северна Македонија, бидејќи во моментов не може се да се фокусира на работата ...
| | веќе видена | слични

„Почна да се шпекулира дека може да има напред во преговорите во март и треба да почекаме да завршат изборите во Бугарија. Има судир на двата концепта. Немојте ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

УИ е заинтересирана да се одржи кредибилен попис кој ќе ги одрази реалните бројки на сите етнички заедници во државата. Ова за Плусинфо го изјави пратеникот ...
сите 514 | | | веќе видена

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој беше уапсен во неделата по пристигнувањето од Берлин, тврди дека шефот на државата Владимир Путин има своја ...
сите 238 | | | веќе видена

Пријава против 49 лица кои вчера го славеа празникот Водици во Охрид, ќе поднесе полицијата. Министерството за внатрешни работи ја сомничи, групата верници кои ...
сите 300 | | | веќе видена

И Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска реагираше за големото полициското присуство на вчерашното празнување на Богојавление на охридското ...
сите 178 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Литовски: Решението со Бугарија не е во попуштање, невистинито и неприфатливо е дека имаме бугарски корени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: