Нови 1.069 случаи со Ковид-19, 29 починати, оздравени 1.242 пациенти

5 копии
6 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 818 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во ковид-центрите низ земјава во последните 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 818 позитивни и суспектни пациенти на коронавирусот, соопшти ...
| | веќе видена | слични

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 76 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични

Во време на сериозна светска економска криза и пандемија, ВМРО-ДПМНЕ и во Собранието и надвор од него продолжува да се однесува неодговорно и на штета на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Нови 365 случаи на Ковид-19 се регистрирани во текот на вчерашниот ден со што бројката на вкупно активни изнесува 21 678. Во инфективните оддели во Скопје и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 1059 оздравени пациенти од: Скопје-152, Куманово-154, Дебар-5, Штип-28, Прилеп-52, Тетово-130, Струга-37, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американските безбедносни служби во моментов испитуваат голем број закани упатени кон конгресмените пред најавеното продолжение на расправата во Сенатот за ...
сите 341 | | | веќе видена

Независната угостителска комора во петок ќе има средба со вицепремиерот Фатмир Битиќи, на која ќе се разговара за нивните барања за дополнителна државна помош ...
сите 194 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Катар го урна сонот на Аргентинците откако во последното коло ги совлада со … На Гаучосите по победата над Хрватска им беше доволен и бод од овој меч во кој ...
сите 108 | | | веќе видена

Работа во администрација да добијат луѓе од загрозени семејства, а не корумпираните кадри на ДУИ, бараат од Левица. Оттаму велат дека вицепремиерот Артан Груби ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 1.069 случаи со Ковид-19, 29 починати, оздравени 1.242 пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: