Заев: Реформите важни за државата, за граѓаните, нема да застанат


2 копии

Левица преку допис се обрати до редакцијата на „А1он“, по објавениот напис дека лидерот на партијата Димитар Апасиев не кажува дали Левица ќе ги задржи или ...
| | веќе видена | слични

Викендов експресно беше изгласана распределбата на 3,5 милиони евра за финансирање на политичките партии, без полемики, смешни амандмани и обвинувања. Јавноста ...
| | веќе видена | слични

А бе кај се Апасиев и Крмов да прават „филибастеринг“ за 3-те милиони евра народни пари за политичките партии? Нешто не им текнуваат „смешни“ амандмани кога ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Партиите денеска со ист став дека во саботата донесениот Законот за финансирање на политички партии предвидува намалување на средствата што се предвидени за ...
| | веќе видена | слични

Гласањето на пратениците во собранието за финансирање на политичките партии е не етичко во овие услови на Пандемија иако тоа не е спорно и е дозволено од ...
| | веќе видена | слични

Откако за време на заеднички изгласаа да се одмрзнат парите наменети за политичките партии, запрени поради кризата со коронавирусот, што наиде на осуди во ...
| | веќе видена | слични

Ниту коронакризата не ги спречи партиите и оваа година братски да „лапнат“ над три милиони евра од буџетската каса кои законски им припаѓаат откако во јули ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Спроведувањето на пописот во време на пандемија е голем предизвик, но процесот може да се спроведе и заврши по сите здравствени протоколи, рече министерот за ...
сите 468 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 340 | | | веќе видена

Руската полиција денеска ја приведе Љубов Собољ, соработничка на затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални, која заедно со него ја има основано ...
сите 216 | | | веќе видена

По вчерашната инаугурација на Џо Бајден за американски претседател, на социјалните мрежи со молскавична брзина се прошири лажна слика, а еве за што поконкретно ...
сите 197 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 71 | | | веќе видена

Денес околу 06,25 часот во СВР Штип било пријавено дека во село Грдовци, кочанско настанал пожар во куќата сопственост на А.J.(48).Откако интервенирала ...
сите 202 | | | веќе видена

Досега во повеќе наврати известувавме дека може да се добие од нашата вакцина, но од Владата не покажаа интерес за тоа, велат од Руската амбасада во Скопје. – ...
сите 121 | | | веќе видена

Наша цел е по најавениот попис на населението во април, следниот попис да биде исклучиво базиран на податоци од регистри, изјави вечерва директорот на Заводот ...
сите 42 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Реформите важни за државата, за граѓаните, нема да застанат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: