ВО „АДМИНИСTРАТОРСКАТА“ 1943-ТА: Поздрав пред натпреварот меѓу Левски и Македонија

Зборот окупатор, „административен или фашистички“, лесно се бруси од спомен плочите и спомениците, а тоа го потврди и премиерот Зоран Заев во неодамнешното ...
| | веќе видена | слични

Деновиве, додека траат преговорите со Бугарија, претставници на власта се обидуваат со сите сили да ја реобликуваат историјата и да ги претстават во друго ...
| | веќе видена | слични

Градоначналникот на Кратово, Љупчо Бојаџиев, со потекло од Струмица, родното место на Зоран Заев, а сега со место на живеење во Кратово на својот Фејсбук ...
| | веќе видена | слични

Во 1942 година на Сојузничката конференција во Лондон за германските злосторства се даваат информации и за активности на бугарската царска армија на македонско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Процесот со Република Бугарија за пристапување на нашата држава, Република Македонија и почнување преговори со Европската Унија се уште е активен. Јас сум ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска рече дека не се согласува со изјавата на премиерот Зоран Заев дека Бугарите го ослободиле Скопје и дека ...
| | веќе видена | слични

И Шилегов контра Заев во ставот за Втората светска војна. Администрацијата за која зборува Заев за Шилегов нема дилема дека е окупација.Ова го потврди Шилегов ...
| | веќе видена | слични

 Јас сум многу свесен дека на двете страни постојат луѓе кои не сакаат тој договор да успее и луѓе кои со ситни политички провокации ја дразнат јавноста, и на ...
| | веќе видена | слични

Македонските медиуми и граѓани на социјалните мрежи грешат ако тврдат дека Бугарија сега е фашистичка држава. Но, нема да згрешат ако кажат и напишат дека во ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Рашела Мизрахи, вели дека не може да се избега од историските факти, за сега Заев да вели дека депортацијата била администрација, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО „АДМИНИСTРАТОРСКАТА“ 1943-ТА: Поздрав пред натпреварот меѓу Левски и Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: