Бучковски: Јас не сум чудотворец, но во изминатите години изградив доверба во бугарското општество


Јас не сум чудотворец. Од друга страна, нити сум нечиј ас скриен во ракавот, ниту сум пак нечиј џокер. Јас сум Владо Бучковски, поранешниот премиер, кој во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на државата Стево Пендаровски на Фејсбук објави дека денеска имал средба со Владо Бучковски кого Владата го назначи за специјален претставник за ...
| | веќе видена | слични
17 копии

„Македонската влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на спроведувањето на Договорот за соседство со Бугарија“, ...
| | веќе видена | слични

„Мојот мандат е една година. Со тоа Владата покажува дека некои работи не можат да се случат или решат за една недела. Јас сакам да успееме сега, но ако не се ...
| | веќе видена | слични

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
| | веќе видена | слични

Ова го изјави поранешниот премиер и актуелен специјален пратеник за Бугарија, Владо Бучковски. Во интервју за БНР, Бучковски рече дека тимовите на двете ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Пописот по стандарди и методологија на Заев е само една политичкопазарџиска операција Намерата на власта да спроведе попис без почитување на европските ...
сите 466 | | | веќе видена

Пред нас е клучниот меч за пласман во втората фаза на мундијалот во Египет, а за да се случи тоа Македонија ќе треба да го потврди фаворитскиот статус и да ...
сите 423 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од денеска замина во мини дипломатска офанзива кај сестринските партии во регионот и Европа, информираат од ...
сите 105 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бучковски: Јас не сум чудотворец, но во изминатите години изградив доверба во бугарското општество

Од:
До кого (е-маил):
Порака: