Коцарев: Бугарија да разбере ДЕКА НЕКОИ РАБОТИ СЕ РЕШЕНИ ОДАМНА


Со речиси никаква надеж за деблокирање на македонскиот евроинтеграциски пат македонскиот политички врв го очекува исходот од денешниот состанок на Советот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вели дека тие ќе поднесат прашања за доверба на Владата предводена од Зоран Заев, откако тој одби да си ...
| | веќе видена | слични

На 30 август Собранието ја избра новата Влада со 62 гласа „за“. „Тенкото“ мнозинство, според премиерот Зоран Заев, не требаше да биде пречка за ефикасно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Добровечер на сите кои што сте вечерва тука, благодарам што еве веќе 20тина дена сме по македонските улици, по македонски градови и села да кажеме НЕ на ...
| | веќе видена | слични

Стефан Андоновски, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во вестите на телевизија Алфа зборуваше за денешниот протест кој ВМРО-ДПМНЕ го организира под ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Александар НИКОЛОСКИ на протестот Добро вечер Македонци, Добровечер на сите кои што сте вечерва тука, благодарам што еве веќе 20тина дена сме по македонските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руската амбасада во Скопје известува дека во неколку наврати ја информирала македонската влада за можностите за испорaка на руската вакцина, но македонска ...
сите 239 | | | веќе видена

Вакцинацијата не е само дојди и купи ги вакцините и толку, туку потребен е план и регистрација, рече српската премиерка Ана Брнабиќ во нејзиното гостување за ...
сите 471 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 330 пациенти позитивни и суспектни на коронвирусот, ...
сите 478 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коцарев: Бугарија да разбере ДЕКА НЕКОИ РАБОТИ СЕ РЕШЕНИ ОДАМНА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: