Приведен криминалец осуден на шест години затвор

6 копии
7 копии
3 копии
6 копии

Според Националната пливачка федерација, како што стои во дописот до медиумите, Александар Маленко бил условно осуден на затворска казна во траење од три ...
| | веќе видена | слични

Откако Александар Маленко демантираше дека добил условна затворска казна, реагираше претседателот на Националната пливачка федерација, Александар Филипчев кој ...
| | веќе видена | слични

Откако Александар Маленко демантираше дека добил условна казна затвор, веднаш дојде и реакцијата од претседателот на Националната пливачка федерација. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 535 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

По големите регистрирани бројки на заболени со Ковид-19, во последниот период полека се стабилизира состојбата со епидемијата во земјава, за што е показател ...
сите 696 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 245 | | | веќе видена

Тој во изјава за Канал 5 појаснува дека напредокот што е направен на вчерашната средба на никаков начин не ја засега употребата на придавката македонски за ...
сите 238 | | | веќе видена

Шефовите на три американски меѓународни медиумски куќи, финансирани од американската федерална Влада, доцна синоќа ненадејно се отпуштени, а беа назначени на ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен криминалец осуден на шест години затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: