Битката за минатото, сегашноста и иднината утре ќе се бие на две крстосници во Скопје и во 15 града


Ова е битка за минатото, сегашноста и иднината. Продолжуваме и утре со блокада на две раскрсници во Скопје и протест во 15 градови низ Македонија. Фејсбук ...
| | веќе видена | слични

Го достигнавме дното како држава: политички, здравствено, економски, еколошки. Ветуваа живот донесоа рецесија, ветуваа економски бум а донесоа сиромаштија. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Го достигнавме дното како држава: политички, здравствено, економски, еколошки. Денес ќе зборувам за економијата. Ветуваа живот донесоа рецесија. Ветуваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тешко на народот и на државата кога Зоран Заев држи лекции - смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. На својата фејсбук страница лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Со извадок од текст објавен на порталите, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потсети на изјавите на премиерот Зоран Заев кога велеше дека ќе им ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Опозицискиот лидер Христијан Мицкоски вечерва преку социјалната мрежа Фејсбук порача дека колку побргу премиерот Зоран Заев ја промени професијата, толку ...
| | веќе видена | слични

Ги нема Facebook и Google, но ги нема ниту оние 5 инвестиции кои ги најави Зоран Заев на нашето последно соочување во МТВ. Затоа пак има трговија со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 377 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 310 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 703 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 459 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 74 | | | веќе видена

Нема зима за владините функционери, додека граѓаните живеат со по две евра на ден и едвај врзуваат крај со крај, премиерот Зоран Заев, неговите заменици во ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битката за минатото, сегашноста и иднината утре ќе се бие на две крстосници во Скопје и во 15 града

Од:
До кого (е-маил):
Порака: