Eдинствена Македонија: Бучковски е крајно сомнително лице за прашања од витално значење

Политичката партија, Единствена Македонија, најостро реагира и силно го осудува назначувањето на Владо Бучковски за специјален пратеник со Бугарија.Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во пресрет на преговорите со Бугарија, македонската Влада по неуспешната заедничка конференција каде бугарската влада ни стави вето за датум за преговори, го ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Заев одби единство во разговорите, за да сега со осудениот криминалец Бучкоски ја продаваат Македонија „Тандемот лепливи прсти“ Заев - Бучковски кој ја ...
| | веќе видена | слични

Заев одби единство во разговорите, за да сега со осудениот криминалец Бучкоски ја продаваат Македонија, велат во соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Од атму наведуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Селекторот на македонската репрезентација, Данило Брестовац, беше незадоволен од пристапот на ракометарите на денешниот дуел со Русија. „Црвено-жолтите“ очајно ...
сите 456 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 223 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 197 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за политички системи, Артан Груби од ДУИ, не сака да го коментира судскиот процес „Монструм“, но тврди дека единствен пат кога ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Eдинствена Македонија: Бучковски е крајно сомнително лице за прашања од витално значење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: