Грожан со прво сведоштво за хоророт во Бахреин: Роман обелодени што го натерало да стане и да ѝ побегне на смртта!

Возачот на Хаас, Роман Грожан, ја испрати првата порака од болница уште вечерта во неделата по страшниот инцидент што го имаше во Бахреин, а само два дена по ...
| | веќе видена | слични

Откако ја преживеа ужасната несреќа од пред 10 дена во Бахреин, францускиот пилот на Хас, Ромен Грожан одлучи да не се трка повторно оваа година. Можеби тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот возач на Формула 1, Роман Грожан, чиј болид се запали минатата недела на трката во Бахреин, првпат раскажа за несреќата во која за малку ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Формула 1 пилотот Роман Грожан, кој вози за тимот Хас, мина речиси неповреден од еден од најлошите инциденти во Ф1 во последните години, специјалното одело го ...
| | веќе видена | слични

Роман Грожан денеска се појави и на прес-конференцијата во Бахреин и за првпат јавно се обиде да долови како низ неговите мисли минал страшниот инцидент во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Љупчо Пренџов, пратеник од ГРОМ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за законот за попис кој е доста актуелна тема периодот каде ...
сите 580 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 227 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 117 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена

Официјален Лисабон ги крева македонските надежи за преговори со ЕУ во следните 6 месеци. Додека Бугарија се спрема за политичка кампања, предизборни ветувања и ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грожан со прво сведоштво за хоророт во Бахреин: Роман обелодени што го натерало да стане и да ѝ побегне на смртта!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: