Матичните лекари се вклучија како волонтери во прилепската болница


Сомнителни и потврдени Ковид случаи, вкупно на број 478 се лекуваат на инфективните одделенија во Скопје, соопшти денес Министерството за здравство. Само во ...
| | веќе видена | слични

Во време на сериозна светска економска криза и пандемија, ВМРО-ДПМНЕ и во Собранието и надвор од него продолжува да се однесува неодговорно и на штета на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Нови 365 случаи на Ковид-19 се регистрирани во текот на вчерашниот ден со што бројката на вкупно активни изнесува 21 678. Во инфективните оддели во Скопје и ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 50 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични

Во моментов на Кожната клиника во ковид центарот се лекуваат 27 пациенти, на Клиниката за неврологија 30 болни, а на Институтот за ТБЦ се примени вкупно 50 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 543 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 227 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 117 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена

Официјален Лисабон ги крева македонските надежи за преговори со ЕУ во следните 6 месеци. Додека Бугарија се спрема за политичка кампања, предизборни ветувања и ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Матичните лекари се вклучија како волонтери во прилепската болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: