Роналдо: Не треба да му судиме на Диего по приватниот живот, загубата е огромна


Голем број фудбалски легенди се огласија по повод трагичната смрт на Диего Армандо Марадона, а многумина можеби се запрашаа зошто го нема Бразилецот Роналдо. ...
| | веќе видена | слични

Карлос Тевез во изминативе неколку дена беше топ тема во аргентинската спортска јавност поради посветата која ја презентираше во чест на својот сакан пријател ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Диего јуниор, синот на Диего Марадона од врската со италијанката Кристина Синагра, вели дека не го интересира наследството што треба да го добие и порача дека ...
| | веќе видена | слични

Диего Армандо Марадона во последната година од својот живот делуваше како променет човек, многу помирен од бурните случки што ги одбележаа неговите фудбалски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Последната вест за Марадона доаѓа од Аргентина каде свештеникот Густаво Рубио ги откри деталите од последната средба со славниот фудбалер во септември 2019 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Аргентина, истрагите за смртта на Диего Армандо Марадона се во тек. Како што објави „Ла Нацио“, првите заклучоци од истрагата на Обвинителството покажуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Спроведувањето на пописот во време на пандемија е голем предизвик, но процесот може да се спроведе и заврши по сите здравствени протоколи, рече министерот за ...
сите 468 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 340 | | | веќе видена

Руската полиција денеска ја приведе Љубов Собољ, соработничка на затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални, која заедно со него ја има основано ...
сите 216 | | | веќе видена

По вчерашната инаугурација на Џо Бајден за американски претседател, на социјалните мрежи со молскавична брзина се прошири лажна слика, а еве за што поконкретно ...
сите 197 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 71 | | | веќе видена

Денес околу 06,25 часот во СВР Штип било пријавено дека во село Грдовци, кочанско настанал пожар во куќата сопственост на А.J.(48).Откако интервенирала ...
сите 202 | | | веќе видена

Досега во повеќе наврати известувавме дека може да се добие од нашата вакцина, но од Владата не покажаа интерес за тоа, велат од Руската амбасада во Скопје. – ...
сите 121 | | | веќе видена

Наша цел е по најавениот попис на населението во април, следниот попис да биде исклучиво базиран на податоци од регистри, изјави вечерва директорот на Заводот ...
сите 42 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо: Не треба да му судиме на Диего по приватниот живот, загубата е огромна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: