ЗА ЏАМБАСКИ ВЕЛЕС БИЛ БУГАРСКИ ГРАД: Кажа под кои услови би го признале македонското малцинство

Пратеникот во Европскиот парламент и заменик претседател на ВМРО-БНД, Ангел Џамбаски кажа под кои услови Бугарија би можела да го признае македонското ...
| | веќе видена | слични

МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА Е ВО РЕЦЕСИЈА Домашната економија годинава ќе падне за 4,9 отсто. Ова е најновата ревидирана проекција на Народна банка на Македонија, ...
| | веќе видена | слични
11 копии
5 копии

Мал е просторот нашата држава да направи некои отстапки. Не може да се води расправа за македонскиот народ, нација, за јазикот. Немаме заедничка историја. Тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската страна се обидува да најде разни изговори. Бугарските избори немаат никаква врска со нашата заедничка историја. Сите бугарски политички партии се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Мора да се вратиме на филозофијата на Договорот за добрососедство меѓу Бугарија и Северна Македонија, бидејќи во моментов не може се да се фокусира на работата ...
| | веќе видена | слични

„Почна да се шпекулира дека може да има напред во преговорите во март и треба да почекаме да завршат изборите во Бугарија. Има судир на двата концепта. Немојте ...
| | веќе видена | слични

Од она што го гледаме е дека тие не можат да се разделат од периодот на Тито и не се подготвени да ги отстранат наметнатите поделби од комунистичкиот режим, ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот европратеник од партијата ГЕРБ на Бојко Борисов, Андреј Ковачев, вели дека се мали шансите да има промена на бугарската позиција за Северна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 543 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 227 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 117 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена

Официјален Лисабон ги крева македонските надежи за преговори со ЕУ во следните 6 месеци. Додека Бугарија се спрема за политичка кампања, предизборни ветувања и ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗА ЏАМБАСКИ ВЕЛЕС БИЛ БУГАРСКИ ГРАД: Кажа под кои услови би го признале македонското малцинство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: