Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 56 пациенти, а вкупно се лекуваат 489


6 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 56 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 489 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 1059 оздравени пациенти од: Скопје-152, Куманово-154, Дебар-5, Штип-28, Прилеп-52, Тетово-130, Струга-37, ...
| | веќе видена | слични

Во Албанија во последното деноноќие забележан е помал број новозарзени споредено со вчера, но и бројот на направени тестови е помал.Сепак процентот на заразени ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 56 пациенти, а вкупно се лекуваат 489

Од:
До кого (е-маил):
Порака: