Ни на Меси не му е лесно, секој ден му е ваков, а мора да се смее


2 копии
2 копии

Иднината на Лионел Меси ќе биде најактуелна трансфер приказна во следниот период откако е речиси сигурно дека Аргентинецот ќе си оди од редовите на Барселона. ...
| | веќе видена | слични

Во Манчестер јунајтед не сакаат да го видат Лионел Меси во дресот на Манчестер сити. Ова јавно го призна шпанскиот плејмејкер Хуан Мата. „Се надевам дека Лео ...
| | веќе видена | слични

Лионел Меси нема дадено гол од слободен удар од последните 62 обиди, противниците имаат посебна тактика за неговите шутеви од прекин. Шпанија Неколку екипи во ...
| | веќе видена | слични

Клубовите во Шпанија очигледно нашле „рецепт“ да го спречат Лионел Меси да постигне голови од слободен удар, откако статистиката вели дека во последните 62 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Александар Велјановски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ на неговото денешно обраќање во Собранието зборуваше за Законот за попис каде посочи дека станува збор за еден ...
сите 257 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 146 | | | веќе видена

По интензивните врнежи од дожд претходниот викенд, реките во Кичевско-бродскиот регион за час го подигнаа нивото и како резултат на зголемениот водостој тие се ...
сите 176 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија вчера беше во целост надиграна од репрезентацијата на Шведска во првиот натпревар на Светското првенство. Избраниците на Данило ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ни на Меси не му е лесно, секој ден му е ваков, а мора да се смее

Од:
До кого (е-маил):
Порака: