Костадинов: За јазик и за идентитет не се разговара, тоа се лажни вести на ВМРО-ДПМНЕ


Се што излегува на устата на Христијан Мицкоски е апсолутна, ноторна лага, како последните обвинувања дека викендот наводно Македонија се раскрчмувала, за на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Денеска се одржува министерскиот состанок за европски прашања на кој требаше да се даде зелено светло за одржување на првата меѓувладина конференција со ...
| | веќе видена | слични

Во Бугарија недостасува политичко и државничко лидерство и храброста на претседателот Жељу Желев. Дури и да го имаат, сега, откако е посеано семето на злото, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ако сега не го одржиме зборот и со тоа ги зајакнеме националистичките и популистички сили во регионот, тоа исто така ќе има последици по безбедноста и ...
| | веќе видена | слични

Висок дипломатски извор на ЕУ, кој ги брифираше дописниците во Брисел утрово, порача дека бугарската блокада поради билатерален спор со Македонија ја фрустрира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот државен министер за ЕУ вечерва ја објави агендата за утрешниот неформален министерски Совет (ГАК).Македонија не е спомената, пишува Милошоски на ...
| | веќе видена | слични

Германскиот државен министер за ЕУ вечерва ја објави агендата за утрешниот неформален министерски Совет (ГАК). Македонија не е спомената. Ниту Албанија, во ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од најголемата опозициска партија, Антонијо Милошоски преку социјалната мрежа Фејсбук соопшти дека Македонија нема да биде дел од агендата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 542 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 227 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 120 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев објави на Фејсбук дека денеска на седница на Влада донеле одлука угостителските објекти да работат до 21 часот, почнувајќи од 21 јануари. ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадинов: За јазик и за идентитет не се разговара, тоа се лажни вести на ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: