10 – тина матични лекари почнаа да волонтираат во прилепското инфективно одделение


Прилепските матични лекари почнаа да волонтираат на Инфективното одделение во градската болница за да му помогнат на медицинскиот персонал со грижата на ...
| | веќе видена | слични

Почнаа работите за расчистување, тампонирање на теренот и инсталирање на потребната инфрастурктура за поставување на најавената модуларна ковид болница во ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Министерството за здравство информира дека денеска во Гевгелија започна поставувањето на модуларната болница, а во текот на следната недела монтажа на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Штип е меѓу приоритетните градови да има модуларна болница со оглед на тоа што има преоптовареност на болничките капацитет, најави денеска министерот за ...
| | веќе видена | слични

Почна да се расчистува теренот и да се инсталира потребната инфраструктура за поставување на модуларна ковид болница во Струмица. Таа ќе се наоѓа зад ...
| | веќе видена | слични

Три седници на Општинскиот кризен штаб по ред, матичните доктори од Велес бараат тријажен приемен пункт за лица сомнителни на ковид-19, но ни по еден месец, ...
| | веќе видена | слични

Изминативе денови е направено големо преместување во Градската болница „8 Септември“, односно преместен е Тријажниот центар во кој доаѓаат по 150 пациенти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски е во консултации со правни експерти па потоа ќе го потпише законот за попис, изјавија за МИА од кабинетот на претседателот и ...
сите 524 | | | веќе видена

Помеѓу 100 и 200 членови на Националната гарда кои ја обезбедуваа инаугурацијата на претседателот на САД, Џо Бајден, се позитивни на коронавирус, изјави ...
сите 232 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

По големите регистрирани бројки на заболени со Ковид-19, во последниот период полека се стабилизира состојбата со епидемијата во земјава, за што е показател ...
сите 450 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека бројот на американски жртви од коронавирусот следниот месец најверојатно ќе достигне 500.000. На настан ...
сите 149 | | | веќе видена

Додека земјата чека да пристигнат вакцините, епидемиолозите велат дека речиси е достигнат колективниот имунитет. Според нивните пресметки, 47,5% од нашата ...
сите 380 | | | веќе видена

Нема зима за владините функционери, додека граѓаните живеат со по две евра на ден и едвај врзуваат крај со крај, премиерот Зоран Заев, неговите заменици во ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

10 – тина матични лекари почнаа да волонтираат во прилепското инфективно одделение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: