Милошоски:Со кое право викендов Османи преговарал за историјата, јазикот и интересите на македонскиот народ


Антонијо Милошоски, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на денешното свое обраќање на протестот кој се одржа пред МНР под мотото „Оставка за Заев, слобода за народот“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Народот е на улиците низ цела Македонија да ја спречи распродажбата на идентитетот која ја подготвуваше сега веќе премиерот во заминување, Зоран Заев. Затоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Добровечер на сите кои што сте вечерва тука, благодарам што еве веќе 20тина дена сме по македонските улици, по македонски градови и села да кажеме НЕ на ...
| | веќе видена | слични

Стефан Андоновски, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во вестите на телевизија Алфа зборуваше за денешниот протест кој ВМРО-ДПМНЕ го организира под ...
| | веќе видена | слични

Владимир Нелоски, претседател на Градски Комитет при ВМРО-ДПМНЕ денес во вестите на телевизија 24 посочи дека денес е црн ден за Македонија, освен што државата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Александар НИКОЛОСКИ на протестот Добро вечер Македонци, Добровечер на сите кои што сте вечерва тука, благодарам што еве веќе 20тина дена сме по македонските ...
| | веќе видена | слични

Од протестот беше побарана оставка од владата на премиерот Зоран Заев. Од партијата повикаа да се каже не на националното предавство и не на обезличувањето на ...
| | веќе видена | слични

Ниту дождливото време денеска не спречи нов протест на ВМРО–ДПМНЕ во Скопје. Членови на опозициската партија и нејзини сипматизери попладнево пристигнаа пред ...
| | веќе видена | слични

ВМРО – ДПМНЕ и денеска на протест во Скопје со автомобили пристигнаа пред Владата. Опозицијата повика на обединетост, за како што велат, да престане ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Независната угостителска комора во петок ќе има средба со вицепремиерот Фатмир Битиќи, на која ќе се разговара за нивните барања за дополнителна државна помош ...
сите 199 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 121 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Првата жена потпретседател на државата, Камала Харис, која е со афроамериканско и индиско потекло, ја надминува родовата бариера во политиката. Сто години ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерката за образование и наука Мила Царовска информира дека 54 милиони денари се одвоени од Буџетот на Република Македонија за училишната 2021/2022 година ...
сите 487 | | | веќе видена

Сите снимки на поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата администрација се избришани од Јутјуб каналот на Белата куќа. На Јутјуб каналот на Белата куќа ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски:Со кое право викендов Османи преговарал за историјата, јазикот и интересите на македонскиот народ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: