(Видео) Џо Бајден ја повредил ногата додека си играл со кучето, Трамп му посака брзо закрепнување

Новоизбраниот американски претседател на САД, Џо Бајден, во саботата се здобил со помала фрактура на стапалото, додека си играл со едно од неговите кучиња. ...
| | веќе видена | слични

Во Олимпија, главниот град на сојузната држава Вашингтон, избиле конфликти меѓу приврзаниците на американскиот претседател Доналд Трамп и припадникот на ...
| | веќе видена | слични

Основачот на проектот „Веритас“, Џејмс Окиф, објави снимки од челниците на „Си-ен-ен“, на кои може да се слушне начинот на кои тие ги произведуваат вестите и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Џо Бајден ја повредил ногата додека си играл со кучето, Трамп му посака брзо закрепнување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: