Почна „војната“ за богатството на Марадона, има и шест деца кои никогаш не ги признал за негови


Диего Армандо Марадона почина минатата среда од срцев удар. Замина во вечниот дом на 60-годишна возраст, а зад себе остави бројна фамилија, но и големо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Диего јуниор, синот на Диего Марадона од врската со италијанката Кристина Синагра, вели дека не го интересира наследството што треба да го добие и порача дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во Аргентина, истрагите за смртта на Диего Армандо Марадона се во тек. Како што објави „Ла Нацио“, првите заклучоци од истрагата на Обвинителството покажуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истрагата на обвинителот на Сан Исидро, предградието на Буенос Аирес, околу смртта на Диего Армандо Марадона покажала дека тој не добивал вистинска терапија за ...
| | веќе видена | слични

Голема прашина и натаму е присутна околу смртта на легендарниот Диего Армандо Марадона. Почнато е обвиние против лекарот кој се грижел за неговот здравје, а ...
| | веќе видена | слични

Светот на фудбалот на 25 октомври остана посиромашен за еден од најдобрите на сите времиња. На 60-годишна возраст почина Диего Армандо Марадона. Легендарниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во утринската емисија на Алфа зборуваше за пописот каде што посочи дека станува збор за ...
сите 692 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Полицијата задолжена за обезбедување на зградата на американскиот Конгрес се извини за пропустите за време на упадот од страна на приврзаниците на поранешниот ...
сите 192 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 497 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 293 | | | веќе видена

Американскиот сојузен судија Дру Типтон привремено го блокира обидот на претседателот Џо Бајден привремено да ја стопира депортацијата на имигрантите од САД. ...
сите 169 | | | веќе видена

Опозициските партии во Македонија велат дека доцнењето во процесот на снабдување со вакцини ја покажува неспособноста на владините преставници.„Сметам дека ние ...
сите 431 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна „војната“ за богатството на Марадона, има и шест деца кои никогаш не ги признал за негови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: