Катимерини: Спорот меѓу Скопје и Софија ќе се пренесе во НАТО


7 копии

Денеска се одржува министерскиот состанок за европски прашања на кој требаше да се даде зелено светло за одржување на првата меѓувладина конференција со ...
| | веќе видена | слични

Во Бугарија недостасува политичко и државничко лидерство и храброста на претседателот Жељу Желев. Дури и да го имаат, сега, откако е посеано семето на злото, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ако сега не го одржиме зборот и со тоа ги зајакнеме националистичките и популистички сили во регионот, тоа исто така ќе има последици по безбедноста и ...
| | веќе видена | слични

Висок дипломатски извор на ЕУ, кој ги брифираше дописниците во Брисел утрово, порача дека бугарската блокада поради билатерален спор со Македонија ја фрустрира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот државен министер за ЕУ вечерва ја објави агендата за утрешниот неформален министерски Совет (ГАК).Македонија не е спомената, пишува Милошоски на ...
| | веќе видена | слични

Германскиот државен министер за ЕУ вечерва ја објави агендата за утрешниот неформален министерски Совет (ГАК). Македонија не е спомената. Ниту Албанија, во ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од најголемата опозициска партија, Антонијо Милошоски преку социјалната мрежа Фејсбук соопшти дека Македонија нема да биде дел од агендата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повторното, овој пат политичко актуализирање на прашањето за изградба на железничката пруга Скопје – Софија, по најавата на македонската влада за продажба, ...
сите 409 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 133 | | | веќе видена

По интензивните врнежи од дожд претходниот викенд, реките во Кичевско-бродскиот регион за час го подигнаа нивото и како резултат на зголемениот водостој тие се ...
сите 176 | | | веќе видена

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) приведе над сто луѓе за време на минатонеделниот упад во Капитол. Сега интензивно се испитуваат поединците кои би ...
сите 202 | | | веќе видена

Македонија извиси од соседите за набавката на вакциони против корона виросот, а за тоа официјална потврда стигна и од министерот за здравство, Венко Филипче. ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Катимерини: Спорот меѓу Скопје и Софија ќе се пренесе во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: