Гази Баба, Аеродром, Кисела вода, Карпош, Центар-ова е состојбата во скопските општини

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)• Чаир – 625• Гази ...
| | веќе видена | слични

„Почитувани сограѓани, Унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ, во организација на Градскиот Комитет, ја продолжи традицијата за реализирање на хуманитарни акции. Во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заедно со претседателката на Унијата на жени во ОК Гази Баба бевме во хуманитарна посета на неколку семејства во Општина Гази Баба, напиша на својот ФБ профил ...
| | веќе видена | слични

„Бројчаникот“ на Заев конфискува недвижнини преку Агенцијата за одземен имот, но тешко ги претвора во пари. Ова го констатира независниот ревизор во својот ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за управување со одземен имот конфискувала подвижен и недвижен имот во вредност од 532.114.872 денари според годишниот извештај кој го добивме, а се ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Опозицијата не се консултира за ниту едно битно прашање, тука е прашањето за Бугарија, прашањето за образовните реформи и итн. Нема прашање кое што ја тангира ...
сите 563 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 363 | | | веќе видена

И денеска дел од матурантите ја бојкотираат наставата. Средношколски сојуз не отстапува од барањето државната матура да има испити по два предмети. ...
сите 257 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 331 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гази Баба, Аеродром, Кисела вода, Карпош, Центар-ова е состојбата во скопските општини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: