Хамилтон позитивен на коронавирус, шампионот ја пропушта трката


2 копии

Џорџ Расел го замени светскиот шампион Луис Хамилтон во болидот на Мерцедес АМГ и беше многу блиску до победата. Расел во еден момент беше повикан во боксот, а ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Привремениот возач на Мерцедес, Џорџ Расел рече дека му било многу тешко да се помири со пропуштената шанса да го освои Гран при на Сахир, но верува дека ја ...
| | веќе видена | слични

Џорџ Расел ја обележа синоќешната трка за Големата награда на Бахреин во која само поради лошата работа на механичарите на Мерцедес остана без победата. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 450 | | | веќе видена

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 315 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

-Мора да се изрази благодарност до граѓаните коишто ги почитуваат превентивните мерки. Навистина немаше значаен број на собири за новогодишните празници. Сега ...
сите 128 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хамилтон позитивен на коронавирус, шампионот ја пропушта трката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: