Голем човек, добар бизнисмен, пријател, хуманист: Политичарите и јавни личности се простуваат од Енвер Малиќи

Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го заврши овде во ...
| | веќе видена | слични

Здравствен дом Крушево се прости со спец. д-р Вангел Трајулески, кој почина од последици на Ковид-19. „Тешко е да се каже збогум на човек – доктор , кој ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Крушевски матичен лекар Вангел Трајчулески и медицинска сестра од Битола се најновите две жртви на коронавирусот меѓу медицинските лица. Докторот Трајчулески ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
7 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голем човек, добар бизнисмен, пријател, хуманист: Политичарите и јавни личности се простуваат од Енвер Малиќи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: