„Тајсон е вистински ѕвер, слободно може и до титула во тешка категорија“


На сите нас навистина ни се допадна Мајк Тајсон во рингот, сите се согласуваат дека му треба на боксот, па дури да биде присутен и околу арената, но има и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Отако привлече големо внимание со своите урнебесни коментари на боксерскиот меч на Мајк Тајсон и Рој Џонс Јуниор, Снуп Дог добил деловна понуда каква што ...
| | веќе видена | слични

Снуп привлече големо внимание со својот смешен коментар на боксерскиот натпревар помеѓу Мајк Тајсон и Рој Џонс јуниор, Снуп Дог доби деловна понуда што секако ...
| | веќе видена | слични

Сензационалниот поранешен шампион во бокс во тешка категорија Џејмс Бастер Даглас (50), чиј нокдаун против тогашниот светски шампион Мајк Тајсон во Токио во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 238 | | | веќе видена

Угостителите бараат континуитет во помоштаБезусловна субвенција за сите вработени во угостителската индустрија во висина на бруто плати додека се во важност ...
сите 156 | | | веќе видена

Подготвувале петти пакет мерки, помош за стопанството. Ниту една реченица консултација со пратеници од опозицијата, стопанството чека средба. Нема реализација ...
сите 171 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 368 | | | веќе видена

Минатата недела регистрирани се 2.397 нови позитивни случаи во МакедонијаПроцентот на позитивни од тестирани во периодот на известување се движи од 11 до 19%, ...
сите 478 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 116 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев очигледно дека ниту сопствената влада не ја известува за одлуките кои ги носи во проблемот со Бугарија. Контрадикторни и неусогласени се ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Тајсон е вистински ѕвер, слободно може и до титула во тешка категорија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: