ВИДЕО | Лазаров: Ни претстои тешка финансиска и економска година со голем буџетски дефицит


Македонија нема да го достигне нивото на БДП од крајот на 2019. Последните проекции тоа го потврдуваат. Според ММФ земјава ќе заврши со -5,4% негативна стапка ...
| | веќе видена | слични

Аплеираме до институциите, владата, да го земат како приоритет училиштето во Подвис – кичевско, бидејќи се работи за едно исклучително културно, историско, ...
| | веќе видена | слични

Ние сме една од ретките федерации кои за време на пандемијава тврдевме дека сме спремни. На крај спортската дипломатија извојува победа. Добивме два турнира, ...
| | веќе видена | слични

Пристапноста различно ја толкуваме и различно го поимаме тоа право на пристапност. Како да ни стане пракса ако слушнеме некој убав збор од надвор ...
| | веќе видена | слични

Претходниве три дена беше организиран самитот Македонија 2020. Она што ние одлучивме е да го земеме во предвид сегашниот контекст пандемијата, економската ...
| | веќе видена | слични

Како и за секој спорт, така и за атлетиката – што порано се почне тоа подобро. 6-7 години е некоја добра возраст за отпочнување. -Уште од малечка се посветив ...
| | веќе видена | слични

Со цел да се отвори и продлабочи дискусијата за менструална хигиена, репродуктивно здравје и менструална правда во нашето општество, Здружението за промоција ...
| | веќе видена | слични

Според анализата на Градежната комора секторот – високоградба придвижува уште 27 дополнителни индустрии. -Во изминативе три години се соочивме со проблеми кои ...
| | веќе видена | слични

Џудо федерацијата на Македонија (ЏФМ) го избра Ѓорги Стојанов за нов спортски директор на Федерацијата. Стојанов е тренер на ЏК Дрим од Струга, а неговата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека Законот за попис чека на гласање односно погоден момент ога власта ќе може да собере 61 пратеник присутни во алата при гласањето, од опозициската ...
сите 445 | | | веќе видена

Како држава не ни пречи што некој сака да го гради својот идентитет, изјави вицепремиерот и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов, во интервју ...
сите 401 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК, Александар Даштевски, кој како прв човек на Комисијата, доаѓа на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека е добро што се се ...
сите 224 | | | веќе видена

Скопското обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги како ...
сите 439 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 183 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Лазаров: Ни претстои тешка финансиска и економска година со голем буџетски дефицит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: