336 нови случаи на COVID-19, 1 новозаболено и 2 починати лица од Охрид


13 копии

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 68332, бројката на оздравени пациенти е 44705, на починати е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа од последици на коронавирусот животот го загубија 25 лица. Од нив дванаесет пациенти се од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последните 24 часа во Србија се тестирани 15.697 лица на ковид-19, од кои позитивни се 6.557 од нив, а 56 лица починаа од последиците на вирусот. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мнозинството во Преставничкиот американски дом изгласа имичмент на американскиот претседател Доналд Трамп поради неговата улога во нападот на Капитол минатата ...
сите 714 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби добил казна од 500 евра како одговорно лице во Министерството за политички систем, во чии простории во понеделникот ...
сите 160 | | | веќе видена

Предлог- законот за пописот на населението, домаќинствата и становите во Република Северна Македонија, 2021 година, по скратена постапка вчера беше во фокусот ...
сите 219 | | | веќе видена

Веб платформата Јутјуб соопшти дека го суспендирала каналот на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп бидејќи го прекршил правилото за корисници, ...
сите 150 | | | веќе видена

Силите на Националната гарда кои се моментално распоредени во Вашингтон за да помогнат во зајакнувањето на безбедноста околу зградата на Капитол за Денот на ...
сите 163 | | | веќе видена

Поранешниот министер и пратеник Марјан Ѓорчев е назначен за стратешки партнер на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и советник на Извршниот комитет ...
сите 53 | | | веќе видена

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари упати жестоки критики по фамата која настана во јавноста за употребата на лекот Ивермектин, кој прво беше ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

336 нови случаи на COVID-19, 1 новозаболено и 2 починати лица од Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: