Стојаноска: Денес да се собереме и да му порачаме на Заев под итно оставка и ПРЕКИН НА ПАЗАРОТ КОЈ ШТО ГО ПОДГОТВУВА


Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денес се вклучи во емисија „Студио 10“ на телевизија 24 каде што ги повика граѓаните на денешниот протест да се ...
| | веќе видена | слични

Ниту дождливото време денеска не спречи нов протест на ВМРО–ДПМНЕ во Скопје. Членови на опозициската партија и нејзини сипматизери попладнево пристигнаа пред ...
| | веќе видена | слични

ВМРО – ДПМНЕ и денеска на протест во Скопје со автомобили пристигнаа пред Владата. Опозицијата повика на обединетост, за како што велат, да престане ...
| | веќе видена | слични

Благодарам што еве веќе 20тина дена сме по македонските улици, по македонски градови и села да кажеме НЕ на националното предавство, да кажеме НЕ на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Добро вечер Македонци, Добровечер на сите кои што сте вечерва тука, благодарам што еве веќе 20тина дена сме по македонските улици, по македонски градови и села ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва повторно излезе на протест пред зградата на Владата барајќи оставка од премиерот Зоран Заев и од Владата. Тврдат дека власта ...
| | веќе видена | слични

Владимир Нелоски, претседател на Градски Комитет при ВМРО-ДПМНЕ денес во вестите на телевизија 24 посочи дека денес е црн ден за Македонија, освен што државата ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните и вечерва излегоа на протест. Бараат оставка од премиерот Зоран Заев поради, како што велат, продажбата на се што е македонско. Предводник на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со почеток во 18 часот ВМРО-ДПМНЕ денеска одржува нов протест пред Владата. Поаѓањето на протестот беше во 17:30 часот од СЦ „Борис Трајковски“ и СЦ „Јане ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 126 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 123 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби соопшти дека 1.349 службеници вработени по Охридскиот рамковен договор до крајот на јануари ќе започнат со работа во новите ...
сите 104 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 198 | | | веќе видена

Јавноста сигурно ја интересира каде ќе престојува поранешниот американски претседател Доналд Трамп откако ја напушти Белата куќа. Како што јавуваат медиумите, ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојаноска: Денес да се собереме и да му порачаме на Заев под итно оставка и ПРЕКИН НА ПАЗАРОТ КОЈ ШТО ГО ПОДГОТВУВА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: