СДСМ: Мицкоски ја кочи борбата со коронавирусот, ја блокира работата на Собранието


СДСМ преку соопштение го обвини лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека одбработувал за странски интереси. „Молкот на самопрогласениот хистеричен ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Изјава за медиуми, Стефан Васев од СДСМ „Белата палата зад мене е седиште на партија во стечај која тоне во долгови. Недомаќинското и расипничко работење на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Не престанува деструктивното, мрачно и неодговорно однесување на Христијан Мицкоски, кој сам се прогласи за хистеричен. Три години Мицкоски ги плаши граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Три години Мицкоски ги плаши граѓаните со апокалиптични сценарија, сценарија со кои ќе се населуваа мигранти, ќе се редефинирал политичкиот систем, ...
| | веќе видена | слични

Хистеричниот Мицкоски секој месец спомнува апокалиптични сценарија, апокалиспа му се случува во ВМРО-ДПМНЕ, изолирана и поделена партија во стечај, истакнуваат ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев вечерва на Фејсбук оцени дека обидите да се блокира работата на Собранието во услови на светска пандемија е опасно, срамно и неодговорно ...
| | веќе видена | слични

Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска, на денешната прес конференција ги обвини ВМРО ДПМНЕ дека имаат работа со извршители и блокирани сметки. Според СДСМ, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протести има низ повеќе региони во Русија за ослободување на опозиционерот и критичар на Кремљ, Алексеј Навални, кој беше уапсен минатиот викенд кога се врати ...
сите 261 | | | веќе видена

Полициски службеници од Полициското одделение Галате, во содејство со Државниот пазарен инспекторат, на 18.01.2021 во 23.00 часот, затвориле угостителски ...
сите 303 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 126 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 123 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби соопшти дека 1.349 службеници вработени по Охридскиот рамковен договор до крајот на јануари ќе започнат со работа во новите ...
сите 103 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицкоски ја кочи борбата со коронавирусот, ја блокира работата на Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: