Утрово -8 степени во Битола

Сончево време со мала до умерена облачност не’ очекува утре во земјава. Претпладне ќе има појава на магла по одделни котлини. Попладне облачноста од запад ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Во текот на целиот ден ќе биде врнежливо. На повеќе места се очекува да наврнат над 15 литри на метар квадратен, а во јужните и источните делови од државата и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На повисоките планини, врнежите ќе бидат од снег. Синоптичарите најавуваат и слаб до умерен, а во источните делови на места засилен југоисточен ветер кој доцна ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 7. декември 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде oблачно со врнежи од дожд. Врнежите ќе бидат пообилни над (35 л/м2), на места поројни, проследени со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во текот на денешниот ден под влијание на циклонска активност и на влажен воздушен бран од Медитеранот времето во државава ќе биде облачно со врнежи од дожд ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 531 | | | веќе видена

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е сместен во ќелија во озогласениот московски притвор откако судијата донесе одлука за 30 дневен притвор, пишува Радио ...
сите 225 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 154 | | | веќе видена

Лекарската комора без одговор зошто не им беше овозможен еднаков пристап на сите матични лекари во дискусијата за лекот Ивермектин со докторот Дејан Докиќ. На ...
сите 168 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
сите 151 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 127 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утрово -8 степени во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: