Протест на ВМРО–ДПМНЕ со блокада пред Владата и МНР


ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа протест пред Владата. Граѓаните кои присуствуваа на истиот повторно му порачаа на премиерот Зоран Заев дека треба да си поднесе ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

После двете заушки од странство Мицкоски доби шлаканица и од македонскиот народ, велат од СДСМ како реакција на вечерашните протести на ВМРО-ДПМНЕ на кои се ...
| | веќе видена | слични

Денешните протести на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје минаа со очајно слаба посетеност. На собирот пред Владата пристуни беа едвај 50 луѓе, а ништо поразлична не беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест на ВМРО–ДПМНЕ со блокада пред Владата и МНР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: