Деветти Самит на „Македонија 2025“


6 копии
5 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска учествуваше на Самитот „Македонија 2025“ којшто за првпат се одржува во хибриден формат и е посветен на состојбите во ...
| | веќе видена | слични

Потребни се структурни реформи во образовниот процес и инвестиции во истражување и развој, иновации и нови технологии, односно, да вложуваме во професиите на ...
| | веќе видена | слични

На панел дискусијата на тема „Претседателот и успешни млади: иновации и кодирање", претседателот Пендаровски посочи дека се потребни структурни реформи во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Денеска е вториот ден од деветотто издание на Самит Македонија2025 кое се одржува во дигитална/ хибридна форма. Денот започна со интерактивна дискусија под ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новите вакцини против Ковид-19 се многу добри. Тие се составени од РНК И ДНК молекули, значи само од генетски материјал. Може да се каже дека на некој начин ...
| | веќе видена | слични

Обезбедуваме сигурност на инвестициите со воспоставување на владеење на правото и борбата против корупцијата, Владините стратегии се за обезбедување економска ...
| | веќе видена | слични

„Владеењето на правото и борба против криминалот, корупцијата и митото, како и борбата со сивата економија се едни од нашите главни определби и приоритети. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Опозицијата веќе ги собира потписите за повлекување на Законот за попис кој веќе ја помина собраниската процедура. За сега објаснувањето од најголемата ...
сите 328 | | | веќе видена

Повеќе од 1.600 лица се пријавени дека биле приведени од полицијата на протестите низ Русија за ослободување на опозиционерот и критичар на Кремљ, Алексеј ...
сите 260 | | | веќе видена

Полициски службеници од Полициското одделение Галате, во содејство со Државниот пазарен инспекторат, на 18.01.2021 во 23.00 часот, затвориле угостителски ...
сите 297 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 518 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 123 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 53 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби соопшти дека 1.349 службеници вработени по Охридскиот рамковен договор до крајот на јануари ќе започнат со работа во новите ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деветти Самит на „Македонија 2025“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: