32 починати и 336 нови случаи на КОВИД-19 во земјава

27 копии

Во изминатотот деноноќие од ковид-19 починаа 23 пациенти, од кои тројца вон болнички услови, а од 1.715 тестирања, регистрирани се 659 нови случаи на ковид-19 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2995 тестирања, а регистрирани се 984 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-398, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

32 починати и 336 нови случаи на КОВИД-19 во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: