Маричиќ: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик


Прашањето за сопственоста и слободата на медиумите во Бугарија е исто толку важно како и препораките во судството и јас ќе инсистирам на јасни одговори од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Добри вести! Советот на ЕУ и Европската комисија засега нема да отворат нови поглавја за преговори со Србија“, напиша на Твитер известувач на ЕП за Косово, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји го честиташе формирањето на новата Влада во Црна Гора и повика на продолжување на работата на реформите во земјата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наскоро се навршуваат 100 дена од изборот на старо-новата влада. Според многумина познавачи на политичките состојби, овие изминати 100 дена можеби се и ...
| | веќе видена | слични

Во извештаите и документите од Европската Унија постојано се пренесуваат ново-старите препораки за земјите од Западен Балкан за непочитување на владеењето на ...
| | веќе видена | слични

Берлинскиот процес се враќа во Берлин. Време е и ние да започнеме креирање на функционален систем, заснован на европските стандарди и вредности, а за тоа не ...
| | веќе видена | слични

Дилемите ги имаме, на некој начин во изминативе повеќе од две децении сме во позиција на одлагање, но она што е многу важно и сите треба да го прифатиме и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маричиќ: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: