Утре сончево, но студено со минимални температури до -11 степени целзиусови

Времето утре ќе биде претежно сончево, по одделни котлини со појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во текот на целиот ден ќе биде врнежливо. На повеќе места се очекува да наврнат над 15 литри на метар квадратен, а во јужните и источните делови од државата и ...
| | веќе видена | слични
10 копии

На повисоките планини, врнежите ќе бидат од снег. Синоптичарите најавуваат и слаб до умерен, а во источните делови на места засилен југоисточен ветер кој доцна ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 7. декември 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде oблачно со врнежи од дожд. Врнежите ќе бидат пообилни над (35 л/м2), на места поројни, проследени со ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Во текот на денешниот ден под влијание на циклонска активност и на влажен воздушен бран од Медитеранот времето во државава ќе биде облачно со врнежи од дожд ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 525 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 196 | | | веќе видена

Критичарот на руските власти, Алексеј Навални ги повика Русите да излезат на улица во знак на протест, откако судија му одреди 30-дневен притвор. Судењето беше ...
сите 103 | | | веќе видена

Сигурно бил свесен дека може да биде уапсен. Оттука, враќањето на Алексеј Навални во Москва беше екстремно храбар чекор. Сепак, тешко дека тоа ќе може да ја ...
сите 96 | | | веќе видена

Блокирани улици, проверка на возила, забрана за движење - САД во состојба на зголемена готовност во последните денови од претседателствувањето на Доналд ...
сите 449 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре сончево, но студено со минимални температури до -11 степени целзиусови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: