ВМРО-ДПМНЕ протестираше во 11 града: Ласовска порача дека никој нема право да ги негира фактите


ВМРО-ДПМНЕ вечерва протестираше во 11 града низ Македонија. Тие се револтирани од ставовите на премиерот Зоран Заев изнесени во неговото интервју за БГНЕС. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Македонската страна се обидува да најде разни изговори. Бугарските избори немаат никаква врска со нашата заедничка историја. Сите бугарски политички партии се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии
11 копии

Малку е веројатно до утре или во следните неколку часа да има некаков нов развој на настаните во однос на сегашната состојба, особено ако се има предвид ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети истакна дека верува во решавање на македонско-бугарскиот спор и очекува дека Бугарија ќе ги надмине чувствителните теми. Колку ...
| | веќе видена | слични

Од она што го гледаме е дека тие не можат да се разделат од периодот на Тито и не се подготвени да ги отстранат наметнатите поделби од комунистичкиот режим, ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот европратеник од партијата ГЕРБ на Бојко Борисов, Андреј Ковачев, вели дека се мали шансите да има промена на бугарската позиција за Северна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заев го продава македонскиот идентитет! 28.11.2020 Зоран Заев Македонскиот јазик и македонскиот идентитет не се на маса за преговори. Никаде во светот не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 384 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ протестираше во 11 града: Ласовска порача дека никој нема право да ги негира фактите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: