ВМРО-ДПМНЕ: Жителите на Кратово и Крива Паланка бараат одговорност за сите погрешни политики и оставка на Заев


Вечерва ВМРО-ДПМНЕ протестира во 11 градови низ државата.Од партијата соопштуваат дека во Кратово и Крива Паланка народот масовно излегол на улиците, за да, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на социјалните мрежи објави видео, во кое се поврзани неколку изјави од различни настани, за кои вели дека се доказ ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил објави видео со две различни изјави на премиерот Зоран Заев. Пред видеото Мицкоски ...
| | веќе видена | слични

Заев го продава македонскиот идентитет! Погледнете како лаже прикривајќи ги поразите. Оставка на Заев, слобода на народот!, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Продолжуваат антивладините протести на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ. За денес, 7 декември, во 18 часот пред Владата на Македонија е закажан нов ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно ќе протестира пред Владата и ќе бара оставка од премиерот Зоран Заев.Како што информираат од партијата, протестот ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Опозицијата и денеска ќе го изрази револтот од предавствата во Македонија, под мотото „оставка на Заев, слобода на народот - протест сега, за да не биде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како што информираат од партијата, протестот пред Владата ќе се одржи во  18 часот. Поаѓањето на протестот ќе биде во 17:30 часот од СЦ „Борис Трајковски“ и СЦ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 233 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 227 | | | веќе видена

Доналд Трамп ќе биде првиот претседател на САД во изминатите неколку децении што си заминува од функција а кој нема да присуствува на инаугурацијата на својот ...
сите 419 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 17 | | | веќе видена

Одбојкарската репрезентација на Македонија ќе игра на ново Европско првенство откако заедно со Турција обезбеди место на турнирот одигран во Скопје. Два потега ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Жителите на Кратово и Крива Паланка бараат одговорност за сите погрешни политики и оставка на Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: