Мицкоски најави јавно обраќање


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил објави видео со две различни изјави на премиерот Зоран Заев. Пред видеото Мицкоски ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на социјалните мрежи објави видео, во кое се поврзани неколку изјави од различни настани, за кои вели дека се доказ ...
| | веќе видена | слични

Заев го продава македонскиот идентитет! Погледнете како лаже прикривајќи ги поразите. Оставка на Заев, слобода на народот!, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Продолжуваат антивладините протести на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ. За денес, 7 декември, во 18 часот пред Владата на Македонија е закажан нов ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно ќе протестира пред Владата и ќе бара оставка од премиерот Зоран Заев.Како што информираат од партијата, протестот ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Опозицијата и денеска ќе го изрази револтот од предавствата во Македонија, под мотото „оставка на Заев, слобода на народот - протест сега, за да не биде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како што информираат од партијата, протестот пред Владата ќе се одржи во  18 часот. Поаѓањето на протестот ќе биде во 17:30 часот од СЦ „Борис Трајковски“ и СЦ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 570 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 225 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 122 | | | веќе видена

Со златоустова литургија , бакнување на светиот крст кој годинава поради Пандемијата не беше положен во водите на реката Вардар, но и вообичаената закуска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски најави јавно обраќање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: