„JPMorgan“ и „Lloyds“ сакаат да ја купат британската финтех компанија „Starling Bank“


3 копии
2 копии

„Microsoft“ доби жестока конкуренција откако „Salesforce“ го купи „Slack“ за неверојатни 22,7 милијарди долари, апликација за пораки која е многу популарна во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американските безбедносни служби во моментов испитуваат голем број закани упатени кон конгресмените пред најавеното продолжение на расправата во Сенатот за ...
сите 341 | | | веќе видена

Независната угостителска комора во петок ќе има средба со вицепремиерот Фатмир Битиќи, на која ќе се разговара за нивните барања за дополнителна државна помош ...
сите 181 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Селекцијата на Аргентина нема да игра во четвртфиналето на Светското првенство иако имаше отворена шанса тоа да го направи со позитивен резултат во пресметката ...
сите 139 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

Новиот американски претседател Џо Бајден го анулираше укинувањето на забраната за влез во земјата поради пандемијата на коронавирус, потпишано од неговиот ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„JPMorgan“ и „Lloyds“ сакаат да ја купат британската финтех компанија „Starling Bank“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: